בדיקת BRC

בדיקות ממוחשבות לאבחון הפרעות קשב וריכוז

בדיקה ממוחשבת לאבחון קשב וריכוז – בדיקת BRC
בדיקות ממוחשבות לאבחון הפרעות קשב וריכוז

בדיקה ממוחשבת חדשנית וייחודית שפותחה באוסטרליה, זכתה לאישור ה- FDA האמריקאי ואושרה ככלי מחקר קוגניטיבי ע"י ה- NIH בארה"ב. הבדיקה מהווה כלי עזר לאבחון קשב וריכוז (ADHD) אצל ילדים ומבוגרים.
אבחון קשב וריכוז ממוחשב הינו חלק ממערך האבחון הרפואי המקיף לאבחון בעיות קשב וריכוז. הבדיקה החדישה, הנקראת בשמה המקצועי BRAIN RESOURCE COGNITION, נמצאת כבר בשימוש בארצות הברית, אוסטרליה, אירופה ודרום אפריקה, ומשמשת כחלק מאבחון קשב וריכוז רפואי מקיף.

הבדיקה המתקדמת כוללת אבחון קשב וריכוז נוירו-פסיכולוגי ממוחשב מקיף במיוחד ומקצועי. הבחינה מתאימה למבוגרים ואף לילדים קוראי עברית או אנגלית כשפת אם (כיתה ב´ ומעלה). התוכנה אשר פותחה על ידי חברת Brain Resource Company, מתבססת על מבחנים נוירו-פסיכולוגים מוכרים וידועים. עם שינוי המדיה – מנייר ועיפרון למסך מגע – הצטמצם משך המבחנים באופן משמעותי.

מה בודקים בבדיקת BRC?
ה-BRC אורך כשעה ורבע הכולל 14 מבחנים ובודק את המיומנויות הבאות:
טווח קשב שמיעתי, טווח קשב חזותי, זיכרון חזותי לתבניות, זיכרון חזותי למספרים, זיכרון לתבניות וצורות, מוסחות, סריקה חזותית, תפקודי ניהול ארגון ותכנון, שליפת מילים, תפקודים מוטורים עדינים, זמן תגובה כללי, אומדן זמן. תקשורת בלתי מילולית.

פיענוח בדיקת BRC
אבחון זה בודק מגוון של פונקציות הקשב ותואם את התפיסה הרווחת היום בספרות ובקליניקה על מידת ההטרוגניות של בעיות קשב וריכוז. בנוסף, מסד הנתונים הבין לאומי של חברת Brain Resource מאפשר השוואת הנבדק הן לנורמות באוכלוסייה הכללית והן לנורמות ספציפיות להפרעת קשב. השוואה זו נותנת מידע גם על מידת החומרה של הפרעת הקשב ובאיזה מתפקודי הקשב היא באה לביטוי אצל כל נבדק ונבדק. כך, התוכנה הייחודית מספקת לראשונה כלים מדויקים ומקיפים יותר ממה שהיו עד כה בשימוש בארץ, לאבחון הפרעת קשב ריכוז בצורה מדויקת יותר.