שעות פעילות א'-ה' 09:00 - 17:00

סניפים: חיפה, גליל-ים, צורית

פנו אלינו לייעוץ ללא התחייבות

טלפון להתקשרות:*8543

הזמן ביקור

שאלות ותשובות

מה הייחוד של המרפאה?

 במרפאת "קשר" רופא מומחה מנהל את המקרה משלב האבחון הרב תחומי עד קבלת האבחנות, בניית תוכנית התערבות ובדיקות המעקב. העבודה במרפאה נעשית בראייה אחרת. הנבדק עובר הערכה רחבה , הכוללת בדיקה של הצד הרגשי הלימודי והרפואי. בדיקה זו מאפשרת להבין באופן מדויק יותר את הסיבות לקשיים ולהתאים את ההתערבות המתאימה ביותר. באופן זה נחסך מהמשפחה זמן יקר ונמנעת השקעת משאבים מיותרת.

האם האבחון תופס לשם הקלות במוסדות לימוד?

 כן, ההמלצות של האבחונים במרפאתנו מתקבלות בבתי ספר וגם במוסדות להשכלה גבוהה. אנחנו מאמינים באבחון נכון כמפתח להתערבות. המודל האבחוני ב"קשר" מקיף את כל תחומי הקושי הרלוונטיים. אנו נלווה ונדריך את הצוות החינוכי בבית הספר כדי להקל על הילד במהלך ימי הלימודים. ההתאמות בעקבות האבחון בהחלט מקובלות בבתי הספר אך לעיתים יש צורך באבחונים נוספים עקב דרישות פורמאליות של המערכת כמו הקלות בבחינות בגרות או קבלת שעות שילוב בבית הספר.

במה אנחנו שונים ממכונים אחרים?

"קשר" מוגדרת כמרפאה. זאת בגלל שהיא מנוהלת על ידי רופא, דבר שמכתיב את התפישה הן באבחון והן בהתערבות. כמובן שמעורבים תחומים שאינם רפואיים אך אופן ההסתכלות הוא רפואי, כלומר ישנה תלונה עיקרית ותיאור הסימפטומים, ישנה חשיבה רחבה על האבחנה וכשהיא מתקבלת, הטיפול וההתערבות מותאמים בהתאם. הכל נעשה תחת קורת גג אחת, כולל בדיקות המעקב שנועדו לוודא את הצלחת הטיפול.

האם אצלנו יש שיטות אחרות חוץ מריטלין?

 התפישה הטיפולית במרפאתנו הינה רפואית. כלומר הדרכים המוצעות לטיפול הינן מוכחות על פי מחקרים מדעיים. בכלל זה גם טיפול תרופתי, כשצריך. המרפאה מציעה למטופלים שיטות טיפול נוספות כגון אימון קשב אישי ADHD COACHING, התערבות והדרכת הצוות החינוכי ולאחרונה גם הכנסנו אימון קוגניטיבי בעזרת מחשב, לשיפור הקשב והזיכרון. במידה וישנו קושי רגשי, תצטרף לטיפול גם פסיכולוגית מומחית.

הטיפולים משולבים בשיטה הנקראת ניהול תיק, לפיה ההתערבות כולה מנוהלת בידי איש טיפול אחד.

האם צריך בדיקה ממוחשבת?

 כעיקרון אין צורך בבדיקות ממוחשבות כדי להגיע לאבחנה הנכונה. יחד עם זאת בדיקות אלו יכולות לשמש ככלי עזר. כיום הבדיקה המובילה בתחום הקשב והריכוז הינה בדיקת BRC.